Jak jsou současné možnosti stínící techniky?

Máte velký problém s ostrým sluníčkem, které se vždy v určitou hodinu objeví v některém z vašich pokojů? Některé okna jsou zkrátka umístěna tak nešikovně, že vás bude pronikající sluneční záření velmi rušit. Máte-li pokoj situován na „špatnou“ stranu, můžete situaci velmi elegantně vyřešit. Jak to, že ještě nemáte žaluzie či předokenní rolety? V dnešní době je k mání široké spektrum velmi vkusných žaluzií, ale i jiných, v mnoha ohledech zajímavějších stínících systémů, takže si určitě vyberete. Každá varianta má své specifické výhody, které musíte zvážit.

Cenové dno? Žaluzie a rolety

Pakliže máte omezený rozpočet, budou pro vás nejvhodnější klasické žaluzie. Můžete si vybrat z celé řady barev, již dávno nejsou k dispozici pouhé dvě, tři základní barvy. Žaluzie jsou klasikou, která neurazí a při vhodném výběru barvy dokonce doplňuje zbytek interiéru. Jedná se o slušnou ochranu před sluncem, ale i zvědavými pohledy zvenčí. Pokud však toužíte po něčem opravdu stylovém, vyberte si rolety.

Pro náročné? Venkovní stínící systémy

Předokenní rolety jsou velmi moderním architektonickým prvkem, který bude vašemu bydlení opravdu slušet. Montují se z venkovní strany okna a jsou tak nejen optickou clonou, ale také mechanickou bariérou. K dostání jsou i rolety s časovačem, který se vždy v určitou hodinu sepne a rolety se samy zatáhnout. Ideální pro ty, kteří nejsou často doma a chtějí vzbudit dojem, že dům není prázdný. Samotné rolety jsou samozřejmě regulovatelné, sami si určíte, jak moc mají stínit. Stejně jako žaluzie vás i rolety ochrání před zvědavci, kteří se rádi koukají, co máte k večeři. Montáž žaluzií či rolet není náročná, pravděpodobně ji zvládnete i svépomocí. Pokud nechcete riskovat, že něco uděláte špatně, povolejte k montáži firmu. Ta provede montáž rychle a za přijatelnou cenu. Bez kvalitního stínícího systému se opravdu neobejdete a to nejen v létě, ale i během celého roku. Tip: Kvalitní stínící techniku i sítě proti hmyzu najdete u specializovaného prodejce na rolety-site.cz.

Publikováno: 28. 02. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Ticháková