Stěhování může mít na psychiku drtivý dopad. Tipy, jak eliminovat stres

Změna, i když je očekávaná, plánovaná a má velký smysl, je TĚŽKÁ. Jako lidé se přizpůsobujeme rutině a nacházíme pohodlí ve známém. Když se to změní tak drasticky jako během stěhování, může to být recept na emocionální horskou dráhu.

Jak pomoci dětem zvládnout úzkost ze stěhování

Stěhování může být obzvlášť obtížné pro děti, které se musí přizpůsobit novému rozvrhu a učebním plánům. Musí si také zvyknout na nové učitele, trenéry, jiné autority a najít si nové kamarády. Tato narušení mohou dokonce způsobit, že se děti začnou špatně chovat a vyvádět, když je stres a úzkost přemohou. Zde je několik způsobů, jak dětem zmírnit stres a úzkost ze stěhování:
  • Vysvětlete, proč je stěhování nutné.
  • Snažte se děti co nejvíce seznámit s novou oblastí. Můžete použít mapy, fotografie, sociální média a knihy, pokud/pokud nejsou možné fyzické návštěvy.
  • Často mluvte o "výhodách", které nová lokalita nabízí a které vaše děti ocení, například o nejmodernějším vodním parku nebo pláži.
  • Pokud je vaše dítě v posledním ročníku střední školy, zvažte, zda je nechat až do ukončení studia u blízkého člena rodiny nebo přítele.
  • Zapojte děti do navrhování a výběru nábytku do jejich nového pokoje.
  • Zapojte je také do balení - dejte jim krabice na stěhování a nechte je, aby si do nich sami naskládali své "poklady".
  • Ujistěte se, že vaše děti vědí, že mohou zůstat v kontaktu se svými kamarády ze starého sousedství.

Jak stěhování ovlivňuje vaše domácí mazlíčky?

Vliv stresu ze stěhování na kočky Kočky jsou na neznámém místě stresované. Je důležité, abyste zachovali stejný režim jako ve starém domě, než si kočka zvykne, snažte se vzít s sebou co nejvíce jejích oblíbených hraček nebo předmětů s vůní starého domu. Vliv stresu ze stěhování na psy Stresuje stěhování psy? Rozhodně může! Psy více stresují neznámé zvuky a předměty v domě. Zvykněte proto své mazlíčky na tyto rušivé vlivy předem. Začněte své mazlíčky aklimatizovat na zvuk pásky a hromady krabic několik týdnů před zahájením procesu. Dodržujte rutinu a dopřejte jim více času na hraní a venčení. Nová hračka nebo kost v novém domě také neuškodí! Tip: Potřebné obalové materiály a krabice seženete u Komplexmatu.

Publikováno: 13. 03. 2022

Kategorie: Tipy

Autor: Barbora Ticháková