Proč by si měl muž vybírat oblečení sám a nenechávat to na partnerce?

Následující tvrzení možná někoho trochu naštve, ale když se nad ním zamyslíte hlouběji, třeba ho nakonec přijmete za své. Pohodlně se usaďte a přečtěte si, proč by si měl muž nakupovat oblečení sám a nedelegovat tuto záležitost na něžném pohlaví – manželce, partnerce, milence…

Ženy na svět hledá jinak než muži

Vztah mezi mužem a ženou může fungovat pouze za předpokladu vzájemné přitažlivosti. Mužská přitažlivost je tvořena různými aspekty, mezi které patří fyzično, společenský status, sebedůvěra, charisma, ale také dominance a moc. Prostřednictvím těchto věcí se svému okolí snažíme dát najevo svůj vliv. Velmi záleží na tom, jakým způsobem hovoříme, ale také jak se oblékáme. Ženy jsou v tomto směru jiné, muži po nich dominanci nevyžadují (samozřejmě až na výjimky, těch ale není mnoho). A když se zahalí do pánské mikiny, působí roztomile. To se o muži v dámském oblečení konstatovat nedá. Přejděme tedy k oblečení. Kdyby se muži oblékali v podobném stylu jako ženy, nemělo by to efekt. Něžné pohlaví klade důraz na něžnost, mladistvý vzhled a zároveň se snaží vypadat sexy. Ale co kdyby si dal make-up a lodičky muž, a k tomu navrch ukazoval kolena a výstřih? Výsledek by nebyl nijak valný, popravdě spíše kontraproduktivní.

Kdo vám pomůže s oblékáním, když ne žena vašeho života?

Výše uvedený příklad je trochu extrém, ale jistě chápete, kam tím míříme. Jde o to, že když se muž postaví k výběru oblečení laxně s tím, že módě nerozumí a raději to nechá na manželce či přítelkyni, s velkou pravděpodobností nakonec stejně nedosáhne stavu, kdy pro ní bude přitažlivý. Důvod je prostý – ženy mají jiný vkus a do výběru promítají své priority, jako kdyby hledaly ideální outfit pro sebe. Jinak také – ptal by se rybář ryby, jak rybařit? Mnohem jednodušší je směřovat otázku na jiného rybáře. Takže pokud máte kamaráda, jehož styl oblékání obdivujete – a tak nějak tušíte, že na něj ženy „berou“, nebojte se ho zeptat. Anebo se rovnou vydejte do e-shopu Bastard.cz, kde najdete jedinečné kousky – trička, mikiny i gymsack na záda. Vše s originálními potisky, které o nositeli leccos vypoví.

Publikováno: 27. 02. 2023 / Aktualizováno: 28. 02. 2021

Kategorie: Osobní rozvoj

Autor: Barbora Ticháková