Víte, jak snadno ukotvit zahradní domek a další dřevostavby?

Pokud zrovna nepatříte do skupiny zručných kutilů, možná by se vám hodilo pár rad navíc. Položit základy dřevostavby samozřejmě není žádná věda, ovšem přece jenom je dobré znát alespoň základní postup. Položit základy takové dřevostavby můžete buď za pomocí vybetonování základů a následného kotvení domku, dále lze použít zemní vruty, což je daleko výhodnější varianta. Nejenže pokud byste kotvili zahradní domek o větší ploše betonem, musíte navíc řešit stavební povolení nebo alespoň stavební ohlášku. Naopak, když pro ukotvení domku použijete zemní vruty vyhnete se zbytečnému papírování. Zemní vruty však nabízí mnohem více podstatných výhod, které vám prozradíme v následujících řádcích.

Demontáž stavby provedete snadno a rychle

Velkou výhodou zemních vrutů je právě demontáž stavby, kterou lze provést snadno a bez problémů. Pokud by vám umístění stavby nevyhovovalo, stačí vruty ze země vytáhnout a použít na jiném místě. V opačném případě, kdybyste dali přednost betonování, počítejte s pracným rozbíjením betonu.

Dejte přednost ekologické technologii

Zemní vruty neobsahují žádné anorganické látky, kdežto vlastnosti betonu se často upravují právě za pomocí chemických látek, aby pozměnily jeho tvrdost či tvarovatelnost. Vruty jsou navíc opatřeny zinkem, který jim dodává na životnosti, protože se sníží riziko vzniku koroze.

Kotvení nikdy nebylo jednodušší

Samotné kotvení zahradního domku pomocí zemních vrutů zvládne i úplný nováček v oblasti stavebnictví. K zavrtání vrutu do země si pořiďte delší ocelovou tyč, která vám poskytne dostatečnou páku, abyste vrut snadno zavrtali. Tyč nasadíte do oka na horní straně vrutu. Poté otáčivými pohyby postupně vrut celý zavrtáte do zeminy.

Publikováno: 26. 04. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Barbora Ticháková