Vypěstujte si doma zázračné přírodní afrodiziakum. Představujeme vám kotvičník zemní

Kotvičník zemní znají zejména sportovci a kulturisti, kterým pomáhá prostřednictvím zvýšení hladiny testosteronu dosahovat lepších výkonů. Postupně však tato léčivka proniká i mezi běžnou populaci a zvyšuje libido mužům napříč všemi věkovými skupinami. Právě díky afrodiziakálním účinkům, které ale působí i na ženy nachází kotvičník své místo nejen v naší kuchyni, ale také v zahradách.

Životabudič z vlastní zahrádky

Kotvičník zemní je jednoletá nízká plazivá bylina, která dosahuje maximálně půlmetrové délky. Větvičky jsou posázeny jen několika listy a žlutými drobnými květy. Právě z nich se v průběhu vegetačního období vyvine tvrdý a ostnatý plod, který má z celé rostliny nejsilnější účinky. Kotvičník pochází z Číny a Japonska. V současné době jej ale najdeme po celém světě a vypěstovat si jej můžete i sami doma. Tato rostlina potřebuje ke svému růstu zejména vysokou vlhkost, proto jej v přírodě najdeme především v okolí řek a vodních ploch. I při umělém pěstování se připravte na nutnost časté zálivky. Rostlinu vysazujte na místo s dostatkem slunečních paprsků. Kotvičník by se do volné půdy měl dostat až v období, kdy venkovní teplota dosahuje alespoň 20 °C. Pokud se vše povede, můžete se již po necelém měsíci těšit na první sklizeň.

Obnoví vaši mužnost

Kotvičník zemní zaujme pravděpodobně spíše silnější polovinu lidstva. Právě u mužů mají látky obsažené v této rostlině pozitivní vliv na hladinu testosteronu, kterou jsou schopny zvýšit až o celou jednu třetinu. To uvítají zejména stárnoucí pánové, kteří pociťují první příznaky snižování mužnosti. Tedy přibírání na váze, snížení svalového tonusu, menší chuť na sex, výkyvy nálad a zejména snižování životní energie. Tyto příznaky se však ani zdaleka netýkají mužů v předdůchodovém věku, u kterých bychom je očekávali. V dnešní uspěchané době je pociťují již pánové v nejlepších letech okolo 40ky. A právě se všemi těmito negativními příznaky kotvičník dokáže zatočit.

Jaké má kotvičník účinky na lidský organismus?

U obou pohlaví dokáže kotvičník zvýšit libido a zajistit dobré psychické rozpoložení. Právě výrazné afrodiziakální účinky jsou pro většinu jeho uživatelů hlavním důvodem proč si kotvičník opatřili. Muži ocení pozitivní vliv na zvyšování potence a plodnosti a také přírodní způsob řešení potíží s prostatou. Kotvičník pomůže také se snížením vysokého krevního tlaku a harmonizací hladiny cholesterolu.

Publikováno: 28. 02. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Ticháková