Nenechte svůj mozek lenivět

Máte třeba ve svém oboru již známé a zvučné jméno? Jste ti, za kterými se lidé obrací s dotazem, posudkem nebo radou? Ale stejně to pro vás není dostačující a chtěli byste mít i další znalosti, pohled na věc a přístup k nejmodernějším způsobům, strategiím a ke všem odvětvím své disciplíny? Pak právě pro vás máme řešení. Studium, které je skvělé pro posun v kariéře, pro zdokonalení své profese, pro nové myšlenky.

Čím dříve, tím lépe

A kdy je nejlepší začít studovat? Určitě hned, nic neodkládat. Ideálně již na podzim, protože se blíží doba, kterou trávíme přeci jenom více doma. Proto je předpoklad, že budete mít na výuku, prohlížení materiálů, zpracování prací více času a prostoru. Navíc pokud začnete na podzim, tak si během zimy osvojíte správný studijní rytmus a přes léto již všechny studijní moduly hravě dotáhnete. Studium MBA trvá klasicky 2 semestry, které jsou dále rozděleny do 10 modulů, a pokud do toho dáte maximum, tak máte prakticky za rok k dispozici titul a otevřou se vám nové příležitosti. Přeskočte tedy „zimní spánek” a využijte čas smysluplně. Můžete si tak dříve začít plnit své sny. Toužíte vést firmu, být vedoucí kolektivu, nebo si jen rozšířit obzory? Pak vám titul MBA za jménem přijde vhod. Správnou vizitkou je totiž už jen váš přístup k životu. Jestliže bude na vašem životopise uveden seznam kurzů, studií a absolvovaných seminářů důležitých ve vašem oboru, bude jasně vidět, že vám na sobě záleží. A kdo si dá péči se svým životem, bude prospěšný i pro jiné. Navíc je dokázáno a vidíme to i všude kolem sebe, že pokud člověk přestane uvažovat, posouvat se dopředu a tvořit, jednoduše zakrní. A ani ve stáří nebude tolik aktivní a soběstačný. Tím, že budete dál aktivně studovat, si zajistíte lepší budoucnost do konce života. To je dostatečně silný argument, nemyslíte?

Jak to funguje

Je řešeno například na Cambridge Business School distanční formou, kdy většina výuky probíhá přes online komunikační prostředky, tzv. e-learning. Studenti naleznou všechny potřebné informace a studijní materiály ve studentské sekci, která představuje studijní intranet. Plán je čistě na každém studentovi. Jediná fyzická účast se tak během celého studijního roku týká 4 celodenních seminářů, které probíhají pouze v sobotu. Studenti o nich ví s dostatečným předstihem, takže si mohou včas uspořádat jak termíny v práci, tak i v osobním životě. Sami vidíte, že výuka není nijak omezující a dá se zvládnout i při běžném pracovním provozu. Rok tvrdé dřiny, ale váš úspěch se brzy dostaví. Již brzy začíná nový studijní cyklus. Ideální čas na tom na sobě přes zimu zapracovat.

Publikováno: 08. 03. 2023 / Aktualizováno: 23. 10. 2021

Kategorie: Osobní rozvoj

Autor: Barbora Ticháková