Jak přestat kouřit

Kouření je velkým problémem mnoha lidí. Primárně proto, že pro lidské zdraví nejde o nic dobrého. Právě naopak. Hledáte cesty, jak přestat kouřit jednou provždy? Zde jsou rady, kterých se doporučujeme držet.

Zjistěte si všechna zdravotní rizika

O škodlivosti kouření toho bylo napsáno mnoho. Kdo hledá cesty, jak přestat kouřit, měl by začít tím, že si přečte všechna zdravotní rizika, která tento zlozvyk má. Vzhledem ke složení cigaret je jich opravdu mnoho. Tudy tedy vede první cesta k tomu, že přestanete. A to hlavně z důvodu, že z některých informací se vám bude dokonce dělat špatně. A tak eliminace tohoto zlozvyku půjde jednodušeji.

Sežeňte si zdroj nikotinu

Závislost na cigaretách není jenom psychická. Je velmi často i takzvaná fyzická. To znamená, že vaše tělo nikotin potřebuje na tak ho také vyžaduje. Pokud chcete zvládnout přestat kouřit, je vhodné zaměřit se na to, aby vaše tělo mělo potřebný zdroj nikotinu. Co dnes můžete koupit? A to v lékárnách, zcela bez předpisu? Nejoblíbenější jsou buď nikotinové náplasti, nebo se může jednat o nikotinové žvýkačky. Obojí doporučujeme.

Oznamte to svému okolí

Nikdo by při odvykání kouření neměl být sám. Proto svůj krok oznamte svému okolí. To se vás bude jistě snažit podporovat. U nekuřáků je to samozřejmé. Kuřáci se zase budou snažit o to, aby vás příliš nesváděli. Když už budou kouřit, tak mimo váš dohled. A pokud budou na blízku, budou to právě oni, kdo vám cigaretu nedá. Za to jim následně poděkujete.

Vyhoďte vše, co vám kouření připomíná

Když chcete přestat kouřit, je třeba s tímto zlozvykem skoncovat ihned. I nedokouřenou krabičku je třeba vyhodit. Když budete čekat na její dokouření, určitě si koupíte další. Dále vyhoďte i ostatní věci, které vám kouření připomínají. Dejte sbohem veškerým popelníkům u vás doma, stejně jako vyhoďte zapalovače, ale třeba i tabák, papírky, nebo baličku na cigarety.

Publikováno: 23. 01. 2018

Kategorie: Zlozvyky

Autor: Barbora Ticháková