Proč se investice do studia MBA vyplatí?

Posunout se v kariéře, získat lepší pozici, mít vyšší plat, ale i být dobrý šéf a umět se správně rozhodovat patří mezi profesní sny mnoha lidí. Studium MBA v tom umí pomoci.

Postgraduální studium MBA ocení manažeři a vedoucí pracovníci, podnikatelé, majitelé firem i ti, kteří o vlastní firmě teprve uvažují. Po jeho skončení a úspěšné obhajobě závěrečné práce získáte tolikoceněný titul MBA (Master of Business Administration), který vám může pomoci nastartovat či posunout vaši kariéru tím správným směrem. Je uznávaný po celém světě, může vám tak otevřít dveře i na pozice v nadnárodních firmách nebo v zahraničí.

Na Business Institut trvá studium jeden rok, je kompletně v češtině a vybrat si můžete z devatenácti programů s různým zaměřením podle oboru. Kombinovaná forma studia zahajuje 2x ročně – v březnu a říjnu. Obávat se nemusíte ani mnoha zameškaných dní v práci a plných víkendů, které strávíte ve škole. Při kombinovaném studiu probíhají lektorská setkání jen několikrát do roka, jsou však velkým přínosem, protože se setkáte s mnoha zajímavými osobnostmi. Lektorská setkání jsou doplněna e-learningem a vlastním samostudiem.

Pro velmi časově vytížené zájemce a velkým současným trendem je pak k dispozici také 100% online studium MBA, které probíhá formou plnohodnotných video přednášek, jejichž výhodou je, že si je lze pustit kdykoliv. Největší výhodou této moderní formy studia je však to, že studium můžete začít kdykoliv a nemusíte tak čekat na oficiální zahájení. Systém studia ani studijní benefity se nijak neliší, nemusíte mít tedy pocit, že o něco přicházíte.

Při tomto studiu se neučíte suché poučky nazpaměť, MBA je zaměřeno především na propojení teorie s praxí. Budete se zabývat reálnými kauzami a problémy firem a všechny získané vědomosti dokážete ihned využívat ve své práci. Lektorský tým je složený z profesionálů, z nichž mnozí jsou lidé na vysokých postech, znají vše z praxe a mohou vám tak předat znalosti z oblasti strategie, marketingu, práva i řízení. Po celou dobu studia máte navíc k dispozici rozsáhlou knihovnu s velkým množstvím studijních materiálů a čekají vás i zajímavé webináře, bonusová videa a tematické přednášky.

Pro přijetí ke studiu není potřeba skládat přijímací zkoušky. Podmínkou přijetí ke studiu MBA je ukončené vysokoškolské vzdělání (minimálně bakalářský program) nebo doložená manažerská praxe v dostatečném rozsahu. Nejste si jistí, že například rozsah vaší praxe odpovídá? V takovém případě není problém kontaktovat studijní oddělení, které vám poskytne potřebné informace, případně praxi rovnou zhodnotí.

A dál? Stačí vyplnit online přihlášku, což vám nezabere déle než dvě minuty.

Investice do vzdělání se vždy vyplatí, v případě MBA pak není o čem pochybovat. Tento titul vám pomůže získat vysněnou práci nebo se zaměřit na rozvoj vlastní firmy.

Publikováno: 16. 02. 2023 / Aktualizováno: 20. 04. 2021

Kategorie: Osobní rozvoj

Autor: Barbora Ticháková