Teplotně izolační skleničky poslouží pro horké i studené nápoje

Přemýšlíte, co letos nadělit svým příbuzným a známým pod stromeček? Zkuste něco neobvyklého. Něco, co budou používat každý den a co jim zpříjemní život. Milovníky kávy a zajímavých kvetoucích čajů jistě potěší možnost prohlédnout si svůj oblíbený nápoj pěkně zblízka v průhledné skleničce, která jej udrží dlouho teplý a o jejíž stěny se navíc nepopálí.

Tajemství spočívá ve volbě skla

Termosklenici na první pohled nerozeznáte od té klasické. Její stěny nejsou silné, ani není příliš těžká. Je pouze vyrobena z jiného materiálu, lépe řečeno z jiného druhu skla. Jeho základem jsou totiž borosilikátové sloučeniny disponující unikátní vlastností udržení stálé teploty. Tento typ skla se nehodí ke strojnímu zpracování, proto je potřeba každou skleničku vyfouknout ručně a to zvyšuje jejich cenu. Ta přesto není tak vysoká, abyste těmito skleničkami, které jsou ideální zejména pro podávání různých druhů kávy, nemohli udělat radost svým blízkým.

Termoizolační sklenice jsou skvělým dárkem

Tento druh kuchyňského skla potěší všechny milovníky kávy, ale i ty, kteří si jen rádi v létě vychutnají oblíbenou limonádu, aniž by jim roztál led vlivem horkého počasí v průběhu několika minut. Termoizolační sklenice zkrátka udrží nápoj uvnitř v původním stavu. Jestliže do nich nalijete čerstvě připravenou kávu, bude teplá ještě dlouho, povrch sklenice ale bude na dotyk příjemný. Jakmile jednou vyzkoušíte, nebudete už chtít měnit.

Každý výrobce si své tajemství pečlivě hlídá

Výroba teplotně izolačních sklenic není nic jednoduchého. Snad právě proto si většina výrobců své technologie hlídá a patentuje. Například anglická značka Filter Logic nazvala svoji technologii výroby tepelně izolačních sklenic ThermoShield. Skleničky Filter Logic jsou navíc k dispozici v mnoha objemových variantách vhodných na různé druhy nápojů. Společnost Filter Logic zahrnula tento typ kuchyňského skla do svého sortimentu jako doplňkovou nabídku ke svému hlavnímu zaměření, kterým jsou filtrační systémy na vodu a příslušenství pro kávovary. A rozhodně neprohloupila. Termoizolační skleničky jsou totiž moderním výdobytkem, který chce mít každý. Dopřejte si je také a vyzkoušejte na vlastní kůži jejich výhody.

Publikováno: 28. 02. 2023 / Aktualizováno: 26. 11. 2020

Kategorie: Strava

Autor: Barbora Ticháková