Oblékejte se tak, abyste se cítili dobře

Vypadat za každou cenu skvěle, usmívat se a vysílat pozitivní vlny – přibližně takto zní motto současné doby. Zní to hezky, ale v praxi jsme vystaveni ohromnému tlaku okolí. Kdo se výrazně vymyká standardům, může si začít připadat jako outsider. Možná je to i váš případ a delší dobu přemýšlíte o velké životní změně. Začněte u svého šatníku a vezměte si k srdci Werichovo moudro - šaty dělaj člověka. Jen ho pojměte trochu jinak než je zvykem.

Šatník musí odpovídat VAŠEMU vkusu

Jak by se cítil šnek, kdyby musel nosit ulitu, která je sice krásná, ale neútulná? Mizerně. A stejně se budete cítit i vy, pokud se nezačnete oblékat podle svého vkusu. Pokud vás oslovují aktuální trendy, máte o to jednodušší startovní pozici. Nebudete se potýkat se zvídavými pohledy okolí. Ale co když vás běžné kousky nijak zvlášť neoslovují? Jednoduchá rada zní – nenoste je. Pořiďte si oblečení, které vyjádří vaše pocity! Líbí se vám ? Přestaňte se zabývat kodexem oblékání a klidně se v nich ukažte třeba v divadle. Pamatujte, že reakce okolí nejsou důležitější než vaše niterní pocity.

Dělá vám dobře výstředost? Klidně noste barevné ponožky. Hlavně buďte sví! | Foto: bastard.cz

Opravdu je oblečení klíčem k životní změně?

Všimli jste si, že ve většině reality show, jejichž podstatou je snaha o změnu způsobu života protagonisty, je nedílnou součástí procesu také proměna šatníku? Nejde o náhodu. Ať chceme, nebo ne, oblečení je součástí naší osobnosti, a proto je důležité, aby odpovídalo životní filosofii. Pamatujte, že sebezapírání nikam nevede. Outfit vás může svazovat a v krajním případě „mučit“. Anebo vám naopak propůjčí křídla – umožní vám vyjádřit názor, realizovat se... Jinými slovy: pokud vám vyhovují vaky na záda, noste je a nenuťte se do luxusní kabelky, která je sice krásná, ale není v ní kus vaší osobnosti. A jak jste na tom s oblékáním vy? Nosíte určitý outfit, protože se „to od vás čeká“, nebo si jedete vlastní styl bez ohledu na konvence?

Publikováno: 22. 05. 2019

Kategorie: Osobní rozvoj

Autor: Barbora Ticháková