5 jednoduchých způsobů, jak ušetřit v domácnosti

Finanční krize vás nedostane! Pokud máte pocit, že se váš rozpočet každou chvíli zhroutí, neklesejte na mysli a začněte šetřit na správných místech. Třeba to jen netušíte, ale téměř jistě máte zbytečné náklady, které byste mohli okamžitě minimalizovat. Dejte na následující tipy a zanedlouho pocítíte, že vám najednou zbývá mnohem více peněz.

1. Nepřetápějte

Zvykli jste si topit na 22 °C nebo dokonce na ještě větší teplotu? Každý stupeň navíc znamená výrazné zvýšení nákladů. Když nejste doma, udržujte teplotu kolem 17 °C, ve vaší přítomnosti pak na cca 21 °C a v ložnici klidně na 18 °C – kromě toho, že ušetříte, se vám bude lépe spát.

2. Dejte přednost renovaci před rekonstrukcí

Jakákoliv rekonstrukce znamená nemalou finanční zátěž. Renovace je téměř vždy výrazně levnější, a často i ekologická.

3. Tiskněte levněji s alternativními tonery

Tiskárna je nedílnou součástí většiny domácností a spousta uživatelů utratí tisíce korun ročně za náplně. Přitom stačí vyměnit originál za levné tonery z druhovýroby. Certifikované alternativní cartridge Samsung tisknou ve stejně kvalitě jako  – rozdíl je pouze v ceně. Čím více vytisknete, tím více ušetříte!

4. Porovnávejte nabídky pojištění

Majetkové pojištění vám pomůže v momentě, kdy váš domov postihne katastrofa v podobě požáru či v jiných situacích, které by pro vás znamenaly obrovské výdaje. Ale není důvod platit více, než je nezbytně nutné. Nechte si vypracovat nabídku od konkurence – s trochou štěstí ročně ušetříte pár stokorun a možná i podstatně více.

5. Nebraňte radiátorům v jejich práci

Radiátory nezapomeňte pravidelně otírat od prachu a rozhodně na nich nenechávejte oblečení či ručníky – zbytečně byste přišli o teplo, které patří k nejdražším položkám na seznamu pravidelných výdajů. Stejně tak by před radiátory neměl stát nábytek nebo jiné předměty zabraňující šíření tepla do prostoru. Možností, jak ušetřit v domácnosti, je daleko více. Většina z nich sice znamená úsporu řádově ve stokorunách za rok, ovšem když takových opatření uděláte více, částka se nasčítá.

Publikováno: 22. 05. 2019

Kategorie: Lifestyle

Autor: Barbora Ticháková