Jak se zabavit v karanténě či lockdownu?

Už je to nějaký ten pátek, odkdy všichni trávíme doma mnohem více času než kdy jindy a kvůli nudě jsme už snad spočítali i slova v každé z knížek, které máme na poličce. Karanténa a sociální distancování mohou být na den či dva i docela příjemnou změnou, ale to, co se děje již velmi dlouho, je velmi depresivní. Jenomže nic naplat. Zatímco koronavirus, který má na svědomí onemocnění COVID-19, řádí venku, musíme to vydržet.

Je nám jasné, že byste už všichni pravděpodobně nejraději vypadli z bytů či domů a šli někam ven s kamarády. To ale v nejbližších dnech nebude možné. Proto vám přinášíme pár tipů na to, jak se doma zabavit a přečkat toto období bez úhony na psychice.

Filmový a seriálový maraton

Zřejmě první věci, po kterých jsme všichni sáhli, jsou filmy a seriály. Skvěle zabíjejí čas, přinášejí nám radost a baví nás i během normálního života. Tak proč ne během karantény a lockdownu? Můžete se dívat sami i s rodinou. Díky Netflixu a podobným službám je zásoba nevyčerpatelná!

Pusťte se do kreativního tvoření

Co využít lockdown k tomu, abyste se konečně realizovali? Pořiďte si 3D termolis na potisk a udělejte ostatním radost – třeba potištěnými hrnky nebo jinou drobností.

Anebo si kupte řezací plotr. Jeho využití je velmi pestré – pomocí softwaru přetvoříte jakýkoliv obrázek do linek a můžete vyřezávat samolepky, dekorace i papírové hračky. Anebo reklamní materiály pro vaše podnikání.

Počítačové hry

Konečně máte čas na hraní her, které jste během roku odkládali, protože jste měli spoustu práce nebo učení. Hry vás spolehlivě zabaví i několik dní. V případě některých počítačových her se můžete spojit také s přáteli a hrát společně (nebo proti sobě). Díky tomu se nebudete cítit tak sami.

A jen tak mimochodem, nepřehlížejte střílečky a survival hry – ty vás mohou perfektně připravit i na apokalypsu, která možná z této pandemie vznikne. To je samozřejmě jen vtip, nechceme šířit paniku ;-)

Publikováno: 16. 02. 2023 / Aktualizováno: 28. 02. 2021

Kategorie: Osobní rozvoj

Autor: Barbora Ticháková