Klimatizace a zdraví

Při úmorných vedrech v letním období je klimatizace vhodným pomocníkem. Nejenže odvádí teplý vzduch z místnosti, ale díky vyjímatelného filtru spolehlivě zbaví interiér prachu či bacilů. Pojďme se podívat, jaké jsou druhy klimatizací a podle nich sami usoudíte, která je pro vás nejlepší volbou. Vyzdvihl bych především základní druhy klimatizací jako jsou: mobilní (přenosné) klimatizace, nástěnné klimatizace.

Mobilní klimatizace

Slouží k ochlazení vzduchu ve vnitřních prostorách kanceláře, nebo u vás doma. Nemusí však zůstat v jedné místnosti, ale může se libovolně přenášet kde zrovna uživatel potřebuje. Je vhodná, pokud plánujete výlet či dovolenou na chatě. Velká výhoda je, že není finančně až tak náročná, jako třeba klimatizace nástěnné. Jak ušetřené peníze využijete, je na vás. Třeba si konečně koupíte zahradní traktor nebo vibrační lišty. Nevýhody Za zmínku určitě stojí její hlučnost, která je způsobená tím, že kompresor je umístěný přímo v zařízení.

Nástěnné klimatizace

Ocení ji hlavně náročnější zákazníci, nejenže nabízí opravdu profesionální výsledek, ale taky ovládání a instalace je velice snadné. Možnosti ovládání přes chytrý telefon, zážitek z nástěnné klimatizace jen prohloubí. Hlučnost není u nástěnné klimatizace takový problém jako u klimatizace mobilní. Jelikož kompresor je umístěný v jiné místnosti. Nevýhody Nevýhoda nastává už v prodejně nebo na e-shopu. A tou je její finanční náročnost, díky které si jí ne každý může dovolit. Zdraví však je prospěšná jak mobilní, tak i nástěnná. Zvyšují kvalitu spánku během noci v horkých letních dnech. Kdy kvůli vysokých teplot je pro nás, nejenže těžší usnout ale i kvalita samotného spánku není taková jakou bychom si přáli. Pokud si z nějakého důvodu nemůžete klimatizaci pořídit, zvažte alespoň tento ventilátor s ionizátorem.

Publikováno: 25. 06. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Ticháková