Jak být pozitivní

Říká se, že lidé, kteří nahlížejí na život pozitivně, jsou v mnoha směrech úspěšnější a spokojenější. Pokud hledáte změnu a cestu, jak být pozitivní, doporučujeme začít s několika základními a osvědčenými tipy.

Vydělávejte více peněz

Mohou peníze přinést štěstí? Ano, protože vám výrazně usnadní život. Zkuste to třeba přes PR Yard, kde si vyděláte blogováním, překlady nebo iflucencer marketingem, případně posíláte stávající byznys spoluprací s odborníky na tvorbu obsahu. Co si za peníze pořídíte, je na vás - důležité je, aby vám vykouzlily úsměv na tváři.

Vyhýbejte se pesimistům

Negativismus mnohdy plyne z toho, s jakými lidmi se stýkáme. Proto první krok, jak být pozitivní, jasně souvisí s tím, že se budete vyvarovat společnosti některých lidí. Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo si stále na něco stěžuje a vše mu vadí, není to správný člověk, kterého mít vedle sebe. Čím více se budete takovým lidem vyhýbat, tím bude vaše změna jednodušší a rychlejší.

I špatné věci mohou přinést něco dobrého

V životě se stávají i špatné události. S tím je nutné počítat. Vždy ale mějte na paměti jedno známé pořekadlo. Jaké? Všechno zlé je pro něco dobré. Zkuste si vzpomenout na několik posledních negativních zážitků a jistě u řady z nich zjistíte, že díky tomu se stalo i něco dobrého. Na to si vždy vzpomeňte a cesta jak být optimistou bude o to jednodušší.

Eliminujte negativní myšlenky

Pokud jste byli zvyklí si vždy na něco ztěžovat, je třeba tyto myšlenky co nejrychleji eliminovat. Kdykoliv se ve vaší hlavně objeví, neměli byste je dále rozvíjet a je třeba jejich proud zastavit. Nejlépe tak, že budete myslet na něco jiného. A když už nemáte náladu na nic přímo pozitivního, ať je to alespoň něco, co je takzvaně neutrální. I to je lepší, než podporovaný negativismus.

Dělejte to, co vás baví

Snažte se upravit svůj denní režim tak, aby v něm bylo místo na to, co vás baví. Máte rádi sport? Nebo čtení či hudbu? Či rádi sledujete filmy? Udělejte si na to čas každý den. Když vám toto bude chybět, budete mít špatnou náladu. Když vám nic z toho chybět nebude, budete se cítit spokojeně. A tedy pozitivně. Nejlépe, když jsou vaše aktivity spojeny hlavně se zábavnými činnostmi.

Publikováno: 30. 10. 2019

Kategorie: Osobní rozvoj

Autor: Barbora Ticháková