Jak zhubnout

Nejste spokojeni se svou postavou? Nikdy není pozdě začít se změnou. Ptáte se, jak zhubnout? Není důvod obávat se, že by to bylo nějak extra složité. Stačí dodržet několik základních kroků, které jsou při hubnutí nezbytné.

Začněte ihned

Mnoho lidí dělá tu chybu, že začátek hubnutí odkládá. Třeba na první den v týdnu, nebo první den v měsíci. Praxe je však taková, že málokdo z nich skutečně začne. Když hledáte návod, jak zhubnout, dejte na nejdůležitější radu. Ta je spojena s tím, že správnou cestou je to, že začnete ihned. Jedině tak zvýšíte svou šanci na úspěch, kterým je dokonalá postava.

Hladovění není cesta k úspěchu

Nejenom, že takový dietní režim je z dlouhodobého hlediska velmi nezdravý a rizikový. Také není v lidských silách vydržet dlouhodobě bez jídla. Nutno také říci, že ručička na váze sice klesá, ale je to hlavně tím, že jste vyloučili vše, co bylo ve vašich střevech. Hladovění není cesta k úspěchu. A to i proto, že se vždy dostaví jo-jo efekt. A váha bude opět tam, kde byla dříve.

Vyvážená strava je základ

Je třeba myslet na to, že ideálním postupem, jak zhubnout, je konzumace alespoň 5 jídel denně. Mělo by se jednat o menší porce s vyváženou stravou. Cílem není odmítat potravu, ale naučit tělu zdravějšímu režimu, kdy samo nebude mít potřebu tvořit další tukové zásoby, jelikož všech živin bude mít po celý den více než dost.

Bez pohybu to nepůjde

Díky pohybu se zrychlí metabolismus a dojde k tomu, že se začnou i rychleji spalovat tuky. Proto se jedna z našich rad, jak zhubnout, musí týkat i faktu, že bez pohybu to nepůjde. Ideálním pohybem je takzvaný aerobní, který je označován také jako kardio. Během takového tréninku stoupne tepová frekvence, což je situace pro hubnutí úplně nejlepší. Důležité je myslet i na celkovou pravidelnost pohybu, což je také důležité.

Publikováno: 01. 01. 2018

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Ticháková