Sedm potravin, které zařadit do jídelníčku

Pestrý a vyvážený jídelníček je základem zdravého stravování. Navíc existují potraviny, které podporují hubnutí a ve vašem snažení vám budou velkými pomocníky. Víte, jaké potraviny to jsou a v čem jsou tak výjimečné?

1) Avokádo

V redukčních jídelníčcích má avokádo své nezastoupitelné místo, a to i přesto, že obsahuje velké množství tuku. Jedná se však o mononenasycené tuky, které navozují pocit sytosti a neukládají se jako tělesný tuk. Konzumace avokáda dokáže zrychlit metabolismus a pomáhá při spalování kalorií. Klidně si jej dopřejte po jízdě na rotopedu nebo běžeckém maratonu.

2) Pohanka

Mnoho z nás chce začínat teplou snídaní, v ideálním případě také sladkou snídaní. Zapomeňte však na přeslazené müsli nebo pracné palačinky, připravte si pohankovou kaši. Stačí uvařit pohanku v mléce, případně si koupit instantní kaši. Pohanka neobsahuje lepek, je lehce stravitelná a obsahuje velké množství vlákniny.

3) Řeřicha

Milovníci slané snídaně většinou sáhnou po míchaných vejcích. A právě k nim se hodí řeřicha. Jedná se o potravinu, která zlepšuje trávení, urychluje hubnutí a podporuje také imunitní systém. Nebojte se ji přidat i do pomazánek, k bramborám nebo třeba na těstoviny. Pokud máte doma například běžecký pás, odměňte se po cvičení vydatnou a zdravou svačinou.

4) Kokosový olej

Kokosový olej by neměl v kuchyni chybět. Použijete ho k přípravě slaných i sladkých pokrmů. Tento olej je zdrojem nasycených mastných kyselin. Ty se podílí na stavbě buněčných membrán. Rozhodně jej zařaďte do jídelníčku víckrát týdně.

5) Grapefruit

Mezi nejlepší ovoce, které je plné vitamínů a navíc podporuje hubnutí, patří grapefruit. Odbourává škodlivé látky, obsahuje minimum tuků a maximum vlákniny. Nebudete mít po něm hlad a navíc vám pomůže snížit chuť na sladkosti.

6) Červená čočka

Pokud jste při hubnutí ze svého jídelníčku vyřadili luštěniny, napravte to. Například červená čočka je důležitým zdrojem bílkovin, jak pro dospělé, tak pro děti. Patří mezi nejlépe stravitelné luštěniny, nenadýmá a hodí se do polévek, pomazánek i do salátů. Dopřejte si půl hodiny cvičení na vibrační plošině, zdravý jídelníček a uvidíte, že kilogramy půjdou dolů skoro sami.

7) Cottage

Nejlepším sýrem, který se hodí pro nízkotučnou dietu, je cottage. Má totiž velmi nízkou energetickou hodnotu, je lehce stravitelný a hodí se při přípravě pomazánek, salátů, ale také hlavních chodů.

Publikováno: 17. 01. 2020

Kategorie: Strava

Autor: Barbora Ticháková