Jak udělat zdravé nápoje

Zdravý životní styl je cesta, které může pomoci k tomu, aby vaše tělo dobře fungovalo, odolávalo nemocem, bylo zdravé, ale i cesta, jak se cítit skvěle. Jak udělat zdravé nápoje, které tento životní styl dokážou podpořit?

Zkuste jednoduchost – jablko pomeranč

Pokud hledáte úplně jednoduchou cestu, jak udělat zdravé nápoje, tak vytáhněte ze skříně odšťavňovač a hoďte do něho pomeranč a jablka. Vytvoříte velmi chutný fresh, který je skvělým nápojem jak v době chřipkových epidemií, tak po celý rok. V létě můžete přidat i pár kostek ledu. Jenom ze dvou surovin získáte nápoj, který budete milovat.

Citron, limetka a perlivá voda

Hledáte cesty, jak udělat zdravé nápoje, které budou spíše připomínat limonádu? Potom zkuste osvědčenou citronádu. Jak na ni? Vymačkejte šťávu z citronu, přelijte do sklenice a zalijte perlivou vodou. Vše promíchejte a máte hotovo. Pokud máte raději sladší variantu, rozhodně zapomeňte na cukr. Představujeme vám tipy, jak udělat zdravé nápoje. Proto použijte přírodní sladidla – jako třeba pár lístků stévie.

Do popředí se dostává také zázvor

Máte ho rádi? Nemusíte si z něho nutně připravovat jenom čaj. Je vhodnou surovinou i pro domácí limonádu. Jednodušší verze je spojena s nastrouháním zázvoru, který zalijete perlivou vodu. Složitější, ale chutnější verze je založena na tom, že zázvor budete vařit v troše vody, až připravíte silný odvar. Ten poté smíchejte s perlivou vodou a skvělá zázvorová domácí limonáda je na světě.

Nebojte se ani zeleniny

Zdravé nápoje ve formě domácích limonád nemusí být jenom z ovoce. Zkuste i zeleninové alternativy. Hlavně v horkém létě přijde vhod okurková limonáda. Nejenom, že bude dokonale chutnat, ale také vás příjemně osvěží. Co na ni potřebujete? Rozmixovaný okurek – hadovku, perlivou vodu a dále můžete přidat pár kapek citronu, který ale můžete i nakrájet na plátky a přidat do sklenice.

Publikováno: 13. 02. 2018 / Aktualizováno: 21. 01. 2023

Kategorie: Strava

Autor: Barbora Ticháková