Jak udělat ze snídaně zvyk

Snídaně je základem dne. Kdo nesnídá, ten má nejenom málo energie během dopoledne, ale výrazně narušuje i fungování svého těla. Jak udělat ze snídaně zvyk a udělat z ní samozřejmý základ každého dne? Podívejte se s námi na osvědčené tipy.

Večer jezte jenom méně

To nejhorší, co můžete udělat, je příliš velká večeře. Váš žaludek přes noc nestihne všechno jídlo zpracovat a tak ještě ráno budete takzvaně plní. Je logické, že v takovém případě nebudete mít na snídani ani pomyšlení. Když si ale dáte jenom lehčí a menší večeři, ráno se vzbudíte a budete mít hlad. Představa, že se najíte až za pár hodin, bude nemyslitelná. Osvědčená cesta, jak udělat ze snídaně zvyk.

K snídani si připravte něco chutného

Jenom těžko se budete na snídani těšit a uděláte z ní zvyk, pokud budete mít na talíři něco, co budete jíst s odporem. Tudy cesta nevede. Pokud ale budete mít k snídani něco, co doslova milujete a co vám chutná, budete se na takovou snídani těšit. I toto je jedna z osvědčených cest, jak se naučit začínat den správně – tedy pokud jde o stravovací návyky.

Jídlo si připravte už večer

Mnoho lidí spí doslova do poslední chvíle. A tak nemají čas na to, aby si ráno snídani chystali. Jistě je to i váš případ. A tak ji raději vynecháte. Proto doporučujeme připravit si snídani již večer. Ráno pouze vstanete a můžete jíst. Nebudete ztrácet čas přípravou, a když už budete mít jídlo v lednici, bude vám líto ho tam nechat a následně ho vyhodit.

Začněte sportovat

Ideální je věnovat se sportovní aktivitě hned ráno, pro probuzení. Když to uděláte, prospějete svému tělu nejenom po fyzické stránce. Naučíte se také snídat. Buďte si jisti, že po několika desítkách minut fyzické námahy budete mít skutečně celkem velký hlad. A tak jenom těžko snídani ze svého stravovacího plánu vynecháte. I touto cestou se doporučujeme vydat.

Publikováno: 27. 02. 2018

Kategorie: Strava

Autor: Barbora Ticháková