Tejpování uleví bolavým svalům a kloubům, aplikaci zvládne i laik

Metoda, která je tu s námi už dvě generace a zabírá na jakékoliv bolesti, odlehčí po úrazech a umožní pohyb bez problémů i mnoha profesionálním sportovcům. Veselé barvy, jednoduchá aplikace i pozdější odstranění, kterému nemusí asistovat profesionální fyzioterapeut. Krátký videonávod umožní nalepit tejpy i těm, kdo nestudovali žádnou z lékařských věd. Ozdravné procesy se díky této nenáročné proceduře nastartují mnohem rychleji. Sníží zánět, zmírní bolest, podpoří hojení, to jsou jen některé plus spojené s tejpováním.

Spolehlivě zabírá přímo v místě bolesti

Například tejpování lokte potěší všechny, kteří si rádi zahrají tenis nebo celý den sedí za klávesnicí počítače – a občas je pozlobí problémy s bolestí, neboť jednostranné namáhání svalů si vybírá svou daň. Sportovat můžete už do hodiny, nalepení tejpů neomezuje životní styl ani v tom nejmenším. Na stranu druhou, pozor, aplikace těchto pomůcek je možná jen na pokožku, která je pečlivě oholená, suchá a odmaštěná. Jinými slovy – naprosto čistá! Jedině tak je zaručeno, že nalepení tejpu bude mít dlouhodobý efekt. Jen tak mimochodem, tejpování není možné v místech, kde mají pacienti ekzémy, kožní oděrky a mateřská znamínka, nehodí se ani v oblasti čerstvé jizvy. Pokud je pokožka z nějakého důvodu podrážděná, je třeba počkat do doby, než toto podráždění odezní. Tejpy by jinak neměly potřebný efekt.

Bolí vás stehno nebo koleno?

Nejobvyklejší činností fyzioterapeutů je bezesporu tejpování kolene, neboť právě tato část těla bývá namáhána při práci, sportu i dalších činnostech. Pozadu ale určitě nezůstává ani tejpování kotníku, které uleví od bolesti a urychlí regeneraci. Oproti bandáži neomezí průtok krve a lymfy, nebude nijak výrazně omezovat pohyb a díky tomu, že vydrží i několik dnů, bude mít i velmi pozitivní efekt na psychiku nositelů.

Publikováno: 19. 07. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Barbora Ticháková