Jak přestat pít alkohol

Pro mnohé je sklenička vína nebo půllitr piva něco, co je zcela neškodné. Realita je ale jiná. Alkohol lidskému tělu škodí. Nehledě na rizika závislosti. Máte obavy? Toto jsou rady, jak přestat pít alkohol.

Zbavte se všech zásob, které doma máte

První rada, jak přestat pít alkohol, se týká toho, že by vaším cílem mělo být primárně to, že se zbavíte veškerých zásob, které u vás doma máte. Ideální je, pokud je všechny vylijete. Na druhou stranu se může jednat o poměrně velkou škodu. Pokud vám je líto jít touto až příliš drastickou cestou, tak můžete alkohol rozdat třeba mezi své známé. Jistě budou mít radost.

Informujte své okolí

Je velmi důležité říci o svém počinu lidem ve vašem okolí. A to z toho důvodu, že to jsou právě oni, kdo vás mohou takzvaně podržet. A to nejenom po psychické stránce. Obvykle lidé pijí právě se svými známými, a také kamarády. Proto ve vašich nejtěžších chvílích budete mít jistotu, že vás okolí nebude zvát na různé oslavy, nebo na pivo do baru. V podstatě tak budou eliminovány různé příležitosti a lákadla, u kterých musíme říci, že je velmi těžké odolat.

Mějte pestrý denní program

Mnoho lidí pije proto, že se nudí. Nemají co dělat a tak jdou takzvaně na pivu. Proto je rada, jak přestat pít alkohol, spojena také s tím, že budete mít zajímavý denní program. Vymyslete si různé aktivity, díky kterým budete mít po celý den na práci mnoho věcí. A tak si na alkoholický nápoj v podstatě ani nevzpomenete. I s ním se je vhodné poradit na metodách a postupech, jak přestat pít alkohol. Též vám může napsat i různé léky, se kterými to zvládnete lépe. Lékař je ale i tou osobou, která vám může provést řadu zdravotních testů. Pokud budou jejich výsledkem potíže s játry, je eliminace pití i zdravotním důvodem. A když i tento důvod zohledníte, bude se vám přestávat mnohem jednodušeji.

Publikováno: 16. 01. 2018

Kategorie: Zlozvyky

Autor: Barbora Ticháková